Licensed to Washington & Jefferson College
                                   HY-TEK's MEET MANAGER 5.0 1/20/2018 04:21 PM
                   W&J vs. Hiram vs. Franciscan - 1/20/2018                    
                                    Results                                    
 
Event 1  Women 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                         Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Washington & Jefferson College-AM  'A'           NT    1:58.70        
     1) Glenn, Alexis S 21              2) McElhaney, Jillian J 19        
     3) Magyari, Chloe S 19             4) Macwhinnie, Kiera E 17         
       29.50    34.23    27.81    27.16                                    
  2 Hiram College-LE  'A'                            NT    2:09.15        
     1) Best, Mallory 15                2) Nelson, Jenna N 16             
     3) Daniels, Sierra L 17            4) Morrison, Kimmy K 17           
       31.33    34.99    32.18    30.65                                    
  3 Washington & Jefferson College-AM  'B'           NT    2:15.03        
     1) Ewing, Kaitlyn 18               2) Metz, Tori B 19                
     3) O'Toole, Tara M 20              4) Novitski, Katlyn 18            
       36.00    37.19    33.00    28.84                                    
  4 Lady Barons-OH  'A'                         2:06.63    2:22.95        
     1) Allsteadt, Emily 21             2) Commarford, Abby 21            
     3) McNulty, Elizabeth 21           4) Kennedy, Katherine             
       36.29    43.52    30.15    32.99                                    
 
Event 2  Men 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                         Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Washington & Jefferson College-AM  'A'           NT    1:44.67        
     1) Lauer, Zachary A 20             2) Glasner, Jeremy N 20           
     3) Noel, Matt C 21                 4) Hanna, Owen E 21               
  2 Hiram College-LE  'A'                            NT    1:54.73        
     1) Gunther, Brady J 15             2) Barber, Michael S 19           
     3) Bowling, Reeve J 17             4) Gomes, Jory C 17               
 
Event 3  Women 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Daum, Alex S        18 W&J-AM                    NT   12:36.59        
      33.59   37.37   38.13   38.14   38.08   38.36   38.13   38.20
      38.27   38.20   38.71   38.04   38.49   38.13   38.06   38.17
      38.36   37.90   38.00   36.26                                
  2 Allsteadt, Emily    21 Barons-OH           13:14.94   13:34.24        
      34.84   39.64   41.30   40.24   41.03   40.97   40.74   41.44
      41.10   41.36   41.54   41.41   41.13   41.94   41.42   41.44
      41.10   41.89   40.37   39.34                                
 
Event 4  Men 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Glasner, Jeremy N   20 W&J-AM                    NT   11:04.33        
      27.86   30.62   31.64   32.36   33.00   33.17   33.74   33.95
      34.17   34.36   34.28   34.49   34.27   34.56   34.49   34.23
      34.62   34.87   33.66   29.99                                
 
Event 5  Women 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Magyari, Chloe S    19 W&J-AM                    NT    2:08.41        
  2 O'Toole, Tara M     20 W&J-AM                    NT    2:17.56        
  3 Best, Mallory       15 Hiram-LE                  NT    2:29.43        
  4 Staton, Maya           Barons-OH            2:45.20    2:47.67        
 
Event 6  Men 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Hanna, Owen E       21 W&J-AM                    NT    1:55.38        
      27.15   29.23   28.46   30.54                                
  2 Barber, Michael S   19 Hiram-LE                  NT    2:10.01        
      29.29   32.71   33.97   34.04                                
  3 Gomes, Jory C       17 Hiram-LE                  NT    2:20.21        
      31.35   36.35   37.06   35.45                                
 
Event 13  Women 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 McElhaney, Jillian  19 W&J-AM                    NT    1:07.83        
      32.25   35.58                                                
  2 Macwhinnie, Kiera   17 W&J-AM                    NT    1:08.81        
      33.86   34.95                                                
  3 Prentler, Nicki J   15 Hiram-LE                  NT    1:20.26        
      38.18   42.08                                                
  4 June, Rachael          Barons-OH            1:55.96    1:44.52        
      46.63   57.89                                                
 
Event 14  Men 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lauer, Zachary A    20 W&J-AM                    NT      55.42        
      26.89   28.53                                                
  2 Bowling, Reeve J    17 Hiram-LE                  NT    1:02.54        
      29.26   33.28                                                
 
Event 15  Women 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Burke, Delaney M    20 W&J-AM                    NT    1:20.50        
      36.95   43.55                                                
  2 Metz, Tori B        19 W&J-AM                    NT    1:20.83        
      38.40   42.43                                                
  3 Morrison, Kimmy K   17 Hiram-LE                  NT    1:32.58        
      44.61   47.97                                                
  4 Commarford, Abby    21 Barons-OH            1:34.21    1:35.48        
      45.78   49.70                                                
  5 Schmidt, Jill L     16 Hiram-LE                  NT    1:40.19        
      48.93   51.26                                                
 
Event 16  Men 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Glasner, Jeremy N   20 W&J-AM                    NT    1:08.22        
  2 Rebman, Jared       21 W&J-AM                    NT    1:11.03        
  3 Bentkowski, Brett   14 Hiram-LE                  NT    1:28.84        
 
Event 17  Women 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Daniels, Sierra L   17 Hiram-LE                  NT    2:38.23        
      35.21   39.25   41.39   42.38                                
 
Event 19  Women 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Glenn, Alexis S     21 W&J-AM                    NT      26.68        
  2 Ewing, Kaitlyn      18 W&J-AM                    NT      30.06        
  3 Prentler, Nicki J   15 Hiram-LE                  NT      34.54        
  4 June, Rachael          Barons-OH              36.99      39.07        
  5 Stonier, Marguerit  20 Barons-OH              39.65      39.37        
 
Event 20  Men 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Noel, Matt C        21 W&J-AM                    NT      24.06        
  2 Skoric, Theo        20 W&J-AM                    NT      24.61        
  3 Barber, Michael S   19 Hiram-LE                  NT      27.46        
 
Event 21  Women 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Pawcio, Kaitlyn     20 W&J-AM                    NP     259.00        
  2 Tohill, Sarah       20 Barons-OH             167.70     141.50        
 
Event 22  Men 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Skoric, Theo        20 W&J-AM                    NP     199.00        
 
Event 23  Women 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Glenn, Alexis S     21 W&J-AM                    NT      59.30        
      28.42   30.88                                                
  2 Ewing, Kaitlyn      18 W&J-AM                    NT    1:05.91        
      32.18   33.73                                                
  3 Morrison, Kimmy K   17 Hiram-LE                  NT    1:15.13        
      35.31   39.82                                                
  4 Kennedy, Katherine     Barons-OH                 NT    1:16.88        
      36.09   40.79                                                
  5 Staton, Maya           Barons-OH                 NT    1:17.08        
      36.43   40.65                                                
 -- Stonier, Marguerit  20 Barons-OH            1:29.72   X1:29.23        
      42.60   46.63                                                
 
Event 24  Men 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Hanna, Owen E       21 W&J-AM                    NT      50.52        
      24.53   25.99                                                
  2 Bowling, Reeve J    17 Hiram-LE                  NT      52.64        
      25.25   27.39                                                
  3 Noel, Matt C        21 W&J-AM                    NT      54.03        
      26.30   27.73                                                
 
Event 25  Women 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Prentler, Nicki J   15 Hiram-LE                  NT    2:57.32        
      42.81   46.53   44.94   43.04                                
 -- Macwhinnie, Kiera   17 W&J-AM                    NT   X2:25.54        
      35.59   37.53   36.62   35.80                                
 -- McElhaney, Jillian  19 W&J-AM                    NT   X2:31.21        
      35.78   38.15   38.75   38.53                                
 
Event 26  Men 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Gunther, Brady J    15 Hiram-LE                  NT    2:09.50        
      29.60   32.54   33.57   33.79                                
 -- Lauer, Zachary A    20 W&J-AM                    NT   X2:02.99        
      30.05   32.29   29.99   30.66                                
 
Event 27  Women 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 McNulty, Elizabeth  21 Barons-OH                 NT    2:40.90        
      35.59   40.47   42.77   42.07                                
  2 Nelson, Jenna N     16 Hiram-LE                  NT    2:42.59        
      37.11   41.95   42.18   41.35                                
 -- Burke, Delaney M    20 W&J-AM                    NT   X2:54.25        
      37.81   43.18   45.63   47.63                                
 -- Metz, Tori B        19 W&J-AM                    NT   X2:55.78        
      39.42   44.17   46.09   46.10                                
 
Event 28  Men 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Gomes, Jory C       17 Hiram-LE                  NT    2:51.64        
      37.89   43.82   45.41   44.52                                
 -- Rebman, Jared       21 W&J-AM                    NT   X2:41.30        
      34.41   41.08   42.36   43.45                                
 
Event 29  Women 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Allsteadt, Emily    21 Barons-OH                 NT    6:42.41        
  2 Commarford, Abby    21 Barons-OH                 NT    7:25.61        
 -- O'Toole, Tara M     20 W&J-AM                    NT   X6:05.87        
 -- Daum, Alex S        18 W&J-AM                    NT   X6:11.29        
 
Event 30  Men 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Bentkowski, Brett   14 Hiram-LE                  NT    7:00.50        
      34.61   40.82   42.56   43.27   44.22   44.35   44.24   44.28
      42.29   39.86                                                
 -- Glasner, Jeremy N   20 W&J-AM                    NT   X5:18.00        
      27.79   30.69   31.68   31.69   32.36   33.14   33.10   32.95
      32.29   32.31                                                
 
Event 31  Women 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Magyari, Chloe S    19 W&J-AM                    NT    1:04.71        
      30.59   34.12                                                
  2 Daniels, Sierra L   17 Hiram-LE                  NT    1:13.26        
      33.95   39.31                                                
 
Event 33  Women 3 mtr Diving
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Tohill, Sarah       20 Barons-OH             108.55     130.80        
 -- Pawcio, Kaitlyn     20 W&J-AM                    NP    X248.00        
 
Event 34  Men 3 mtr Diving
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
 -- Skoric, Theo        20 W&J-AM                    NP    X205.55        
 
Event 35  Women 200 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 McNulty, Elizabeth  21 Barons-OH            2:22.20    2:23.19        
      31.04   36.64   43.03   32.48                                
  2 Nelson, Jenna N     16 Hiram-LE                  NT    2:33.24        
      32.76   38.53   44.14   37.81                                
 -- Metz, Tori B        19 W&J-AM                    NT   X2:44.53        
      34.68   44.93   46.12   38.80                                
 -- Magyari, Chloe S    19 W&J-AM                    NT   X2:52.15        
      40.29   44.45   48.87   38.54                                
 
Event 36  Men 200 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Barber, Michael S   19 Hiram-LE                  NT    2:34.87        
      31.00   38.99   44.13   40.75                                
 -- Lauer, Zachary A    20 W&J-AM                    NT   X2:09.31        
      35.63   39.46   41.99   12.23                                
 -- Rebman, Jared       21 W&J-AM                    NT   X2:24.71        
      34.24   43.70   44.72   22.05                                
 
Event 37  Women 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                         Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Hiram College-LE  'A'                            NT    2:03.26        
     1) Daniels, Sierra L 17            2) Prentler, Nicki J 15           
     3) Morrison, Kimmy K 17            4) Nelson, Jenna N 16             
  2 Lady Barons-OH  'A'                         1:58.11    2:24.78        
     1) June, Rachael                   2) Staton, Maya                   
     3) Stonier, Marguerite 20          4) Kennedy, Katherine             
 -- Washington & Jefferson College-AM  'A'           NT   X1:50.08        
     1) Burke, Delaney M 20             2) McElhaney, Jillian J 19        
     3) Macwhinnie, Kiera E 17          4) Glenn, Alexis S 21             
 -- Washington & Jefferson College-AM  'B'           NT   X2:04.57        
     1) Ewing, Kristin 18               2) Daum, Alex S 18                
     3) Ewing, Kaitlyn 18               4) Novitski, Katlyn 18            
 
Event 38  Men 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                         Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Washington & Jefferson College-AM  'A'           NT    1:38.35        
     1) Skoric, Theo 20                 2) Rebman, Jared 21               
     3) Noel, Matt C 21                 4) Hanna, Owen E 21               
       24.74    25.86    23.45    24.30                                    
  2 Hiram College-LE  'A'                            NT    1:47.85        
     1) Bowling, Reeve J 17             2) Gunther, Brady J 15            
     3) Bentkowski, Brett N 14          4) Gomes, Jory C 17               
       24.27    23.68    30.15    29.75